Сьогодні мільйони людей залежать від смартфонів протягом всього дня. Проте, не дивлячись на те, що велика увага засобів масової інформації отримує проблема безпеки, пов’язаних з настільними ПК та ноутбуками, багато споживачі як і раніше помилково вважають, що підключені до Інтернету мобільні телефони забезпечують практично повну конфіденційність. На жаль, деякі недавні розробки підкреслюють необхідність прийняття запобіжних заходів проти злому навіть при використанні iPhone. Все більше проблем з ремонтом iPhone пов’язано з порушеннями безпеки.
Від електронної пошти до банківського рахунку наші смартфони є основним центром нашої онлайн-життя. Не дивно, що смартфони починають потрапляти в поле зору для хакерський атак.
ОЗНАКИ ЩО ЦЕЙ ВАШ СМАРТФОН був зламаний:
1) Зменшення терміну служби батареї: Хоча час автономної роботи телефону неминуче зменшується з часом, смартфон, який був скомпрометований шкідливим ПЗ, може почати показувати значно зменшений термін служби. Це пов’язано з тим, що шкідлива програма – або шпигунське додаток – може використовувати ресурси телефону для сканування пристрою і передачі інформації назад на сервер хакерів.
2) Млява продуктивність: Якщо ви помітили що ваш телефон часто зависає або аварійно завершує роботу певних програм. Це може бути пов’язано зі шкідливим ПЗ, яке перевантажує ресурси телефону або конфліктує з іншими додатками.
Ви також можете зіткнутися з тим, що програми продовжують працювати, незважаючи на спроби закрити їх, або навіть у самого смартфона відбувається збій і / або відновлення.
3) Висока використання даних: Ще однією ознакою зламаного телефону є незвичайно високий рахунок даних в кінці місяця, який може виходити від шпигунських програм, що працюють у фоновому режимі, які відправляють інформацію назад на хакерський сервер.
4) Вихідні дзвінки або тексти, які ви не відправляли: Якщо ви бачите списки дзвінків або текстові повідомлення на номери, які ви не знаєте, будьте обережні – це можуть бути номери шахраїв, на які шкідливі програми змушують ваш телефон відправляти гроші з ваших рахунків.
5) Таємниця спливаючих вікон: Хоча не всі спливаючі вікна означають, що ваш телефон був зламаний, постійні спливаючі попередження можуть вказувати на те, що ваш телефон заражений рекламним ПО, формою шкідливого ПО, яка змушує пристрою переглядати певні сторінки, які приносять дохід за допомогою кліків. Навіть якщо спливаюче вікно не є результатом зламаного телефону, багато може бути фішинговими посиланнями, які намагаються змусити користувачів вводити конфіденційну інформацію або завантажувати більше шкідливих програм.
6) Незвичайна активність на будь-яких акаунтів, пов’язаних з пристроєм: Якщо у хакера є доступ до вашого телефону, у нього вже є доступ до його облікового запису – від соціальних мереж до електронної пошти, а так само різних додатків для повсякденного користування. Це може проявитися в активності ваших облікових записів, скидання пароля, відправка електронних листів, позначка непрочитаних електронних листів або реєстрація нових облікових записів.
ЯК ВБЕРЕГТИ СВІЙ СМАРТФОН ВІД ЗЛОМУ ?!
1) Встановіть надійний PIN-код:
Першим кроком в мобільному захисті є блокування вашого смартфона, щоб ніхто не міг його зламати, якщо він загублений, його вкрадено або залишений один на кілька хвилин. Найпростішим рішенням для більшості людей в даний момент, якщо ваш смартфон пропонує його, є використання сканера відбитків пальців або ваше лице для блокування пристрою; таким чином, потрібно тільки дотик або погляд, щоб розблокувати ваш пристрій.
Майте на увазі, що ці датчики можна обдурити, хоча і з великим зусиллям. Якщо ж даної функції в вашому смартфоні немає або вам здається використання її не зовсім зручним способом для блокування, використовуйте старий добрий пін код, але як мінімум шестизначний або, що ще краще, власний буквено-цифровий код. Розкрийте всю міць своєї клавіатури))
Для управління настройками безпеки екрану блокування в iOS перейдіть в «Налаштування» – «Touch ID & Passcode». (На iPhone X це буде Face ID і пароль.) На Android формулювання буде трохи відрізнятися в залежності від вашого пристрою, але перейдіть в «Налаштування», потім «Екран блокування» і «Безпека», щоб встановити свій PIN-код.
2) Будьте обережні з тим, що ви встановлюєте:
Коли ви встановлюєте додаток для смартфона, вас можуть попросити надати йому різні дозволи, включаючи можливість читання ваших файлів, доступу до вашої камери або прослуховування вашого мікрофона. Ці можливості дійсно використовуються, але вони потенційно відкриті для зловживань: подумайте, перш ніж схвалити запит. Особливо це відноситься до користувачів Android, так як процес перевірки додатків Google не такий строгий, як у Apple, і були повідомлення про те, що шкідливі програми провели місяці в магазині Play Store, перш ніж їх помітили і знищили.
Android також дозволяє вам встановлювати додатки зі сторонніх джерел, а це найпростіший спосіб проникнення шахрайських програм на ваш телефон.
3) Остерігайтеся відкритого Wi-Fi:
Всі ми знаємо, що існує ризик використання відкритої бездротової мережі. Але ви можете не усвідомлювати, наскільки це серйозно: будь-який, хто знаходиться поблизу, може відстежити те, що ви робите в Інтернеті. Цей тип атаки вимагає спеціального програмного забезпечення і навичок, але це не та небезпека, яку можна ігнорувати.
Якщо ви сумніваєтеся в мережі WIFI,не підключайтеся – залишайтеся на зв’язку з мобільним Інтернетом, або використовуйте інструмент VPN, такий як CyberGhost або TunnelBear (обидва доступні безкоштовно для Android і iOS). Ці інструменти направляють ваш трафік через приватний зашифрований канал, тому навіть якщо хтось відстежує ваш трафік, він не зможе побачити, що ви робите.
4) Будьте в курсі:
Це важливо робити, не забувати і не ігнорувати: регулярно завантажуйте оновлення програмного забезпечення. Оновлюйте свої додатки, оновлюйте операційну систему і навіть користуйтеся цими, здавалося б, випадковими повідомленнями «поновіть налаштування свого оператора».
. 5) Уникайте сторонніх магазинів додатків:
Якщо ви користувач Android, завантажуйте тільки програми з магазину Google Play. Навіть це не повністю виключає ризик випадкової завантаження шкідливого програми, але значно знижує його. З іншого боку, ваш iPhone не може завантажувати додатки з-за меж Apple App Store, якщо ви не зробите Jailbreak, а якщо ви зламали свій iPhone, ви, ймовірно, вже знаєте про ризики завантаження програмного забезпечення з поверхневих джерел. Щоб ще більше знизити ризик як в Google Play, так і в App Store, дотримуйтеся популярних додатків з незмінно високими оцінками і відомими розробниками. Завжди переходите безпосередньо до офіційної операційної системи, замість того, щоб переходити по посиланнях або результатів пошуку, які можуть привести вас до сторінками шахраїв.
Сервісний центр “Ка-софт” в Києві це: професіонали своєї справи, які розбираються в мобільних телефонах всіх відомих брендів. Наші висококваліфіковані фахівці є справжніми експертами і забезпечать роботу вашого пристрою як нового.